Подорож лідерів учнівського самоврядування до Закарпатської області

4 квіт. 2017

З 21 по 27 березня учні Ізюмської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Ізюмської міської ради Харківської області та Ізюмської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Ізюмської міської ради Харківської області у складі делегації Харківської області взяли участь у навчально-оздоровчій подорожі лідерів учнівського самоврядування до Закарпатської області. Подорож відбулась в межах Загальнодержавної програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» та всеукраїнських проектів Учнівської Ліги України «Схід-Захід – разом!», «Рух лідерів», з метою національно-патріотичного виховання учнівської молоді та обміну найкращім досвідом роботи лідерів учнівського самоврядування, організації змістовного дозвілля учнів ЗНЗ, виховання в молодого покоління поваги до народних звичаїв, обрядів.

Учасники подорожі відвідали 7 із 13 районів Закарпатської області; познайомилися з особливостями релігії, історії, культури, рельєфу та клімату кожного з них. Піднялися до озера Синевір, водоспаду Шипіт. Побували у замках Паланок, Сент-Міклош і Шенборна; мали змогу прикластися до списку з оригінала Феодоровської чудотворної ікони у Кирило-Мефодіївському монастирі. Відвідали Селиську сироварню та скуштували її продукцію. Учнів вразили джерела мінеральної води Поляна Квасова, Лужанська, Келичинська. В межах подорожі учні відвідали санаторій «Жайворонок» де поплавали у термальних басейнах, а потім відвідали концерт, який влаштували діти селища Сторожниця. Незабутні враження залишили в учасників подорожі вулиці нічного Ужгорода. Львів розкрив перед ними таємниці театрів Соломії Крушельницької та Марії Заньковецької, копальні кави, шоколадної майстерні і вірменської церкви. Членам делегації було комфортно жити у санаторії «Наталія», пересуватися автобусом з привітним водієм і слухати різних, але таких закоханих у свій край екскурсоводів.