Соборна та єдина моя Україна

31 січ. 2017
У вересні 2016 року відбувся старт проекту міської організації учнівського самоврядування «Нове покоління» з патріотичного виховання «Соборна та єдина моя Україна».

Мета проекту:

виховання у дітей та учнівської молоді громадянськості, патріотизму, як найважливіших духовно-моральних і соціальних цінностей;

формування готовності до активного прояву в різних сферах життя суспільства; поглиблення знань вихованців з історії української державності й громадянства, культури народу, його традицій;

формування поваги до України;

розвиток творчих здібностей учнів.

Завдання проекту:

створення виховного середовища для саморозвитку, самовираження і самореалізації;

впровадження активних форм, методів і видів виховної діяльності;

стимулювання пошуково-пізнавальної діяльності вихованців;

створення  3Д карти України.

Реалізація проекту відбувалась в три етапи:

Перший етап - підготовчий (вересень 2016 року) :

·        Формування теми проекту.

·        Визначення мети, завдань проекту.

·        Планування роботи в рамках проекту.

Другий етап – основний (жовтень – грудень 2016 року):

·        Збір інформаційного матеріалу. Проведення шкільних заходів. Реалізація міні-проектів в класних колективах.

·        Виготовлення макетів областей України (відповідно до жеребкування).

Третій етап – підсумковий (січень 2017 року):

·        Презентація областей учнівськими колективами та складання 3Д карти України.

20 січня на передодні Дня Соборності України в приміщенні ЦДЮТ відбулась  презентація проекту. Журі у складі: Мартинова Віктора Олександровича – головного спеціаліста з питань загальної освіти, Мороки Андрія Сергійовича – директора ЦДЮТ, Польової Ольги Олександрівни – завідувач ІДНЗ №» 13, Стрельника Максима Андрійовича – помічника-консультанта Ізюмського міського голови, Лаврової Світлани Валеріївни – заступника директора з виховної роботи ІЗОШ № 10 та Мараховського Костянтина Вікторовича – керівника гуртка «Авіамоделювання і конструювання повітряних зміїв» ЦДЮТ оцінили макети областей України  та презентації підготовлені учнями ЗНЗ міста.

Макети областей повинні були відповідати певним вимогам:

-         відтворювати рельєф та фізичну географію області;

-         відображати визначні місця,  споруди;

-         дотримання масштабу та топографічної цілісності області;

-         зазначено обласний центр;

-         дотримання розмірів запропонованих в технологічних вимогах.

Презентації проектів повинні були розкривати процес створення макетів областей, містити коротку інформацію про історичне минуле області та сучасне становище, визначати особливості регіонів.

За підсумками двох етапів журі визначило чотири ЗНЗ, які найкраще реалізували проект: Ізюмську гімназію № 1, ІЗОШ № 10, Ізюмську гімназію № 3 та ІЗОШ № 11. Відповідні заклади нагороджені грамотами відділу освіти Ізюмської міської ради Харківської області. Учнівські колективи ІЗОШ №2, ІЗОШ №4, ІЗОШ №5, ІЗОШ №6, ІЗОШ №2 відзначені дипломами відділу освіти Ізюмської міської ради Харківської області.