До уваги батьків!

24 бер. 2021
Нещеплених за віком дітей можуть відсторонити від уроків – Верховний Суд

Верховний Суд залишив без змін судові рішення районного та апеляційного судів щодо недопущення дітей без щеплень за віком до уроків.

Про це повідомили на сайту суду.

Суди нижчих інстанцій постановили, що директор ліцею мав право видати наказ про відсторонення від занять учениці, не щепленої за віком.

У ВС пояснюють, що батьки мають право відмовитись від обов’язкових щеплень дитині. Проте відсторонення такої дитини від занять не є порушенням її прав на освіту, оскільки для таких дітей передбачені альтернативні способи продовження навчання.

Держава, установивши заборону відвідувати навчальний заклад дитиною, яка не має профілактичних щеплень, реалізує свій обов’язок щодо забезпечення безпеки життя і здоров’я всіх учасників освітнього процесу, у тому числі й самої нещепленої дитини.

Отже, право дитини позивачки на освіту в шкільному навчальному закладі було тимчасово обмежено з огляду на суспільні інтереси, – зазначили у суді.

Ознайомитись із рішенням повністю можна тут.

Нагадаємо, у МОЗ зазначали, що дітей, які не отримали щеплення за віком, можуть відсторонити від уроків.

Фото: автор – Valerii_Honcharuk, Depositphotos

Джерело: https://nus.org.ua/news/neshheplenyh-za-vikom-ditej-mozhut-vidstoronyty-vid-urokiv-verhovnyj-sud/