Методичний колоквіум для вчителів 1-х класів ЗЗСО, гімназії та ЗДО міста на тему «Впровадження освітньої програми «Впевнений старт

21 груд. 2018

12, 14 та 21 грудня 2018 року відбувся методичний колоквіум для вчителів 1-х класів ЗЗСО, гімназії та ЗДО міста на тему «Впровадження освітньої програми «Впевнений старт».

На сучасному етапі розвитку суспільства, зокрема освітньої сфери, проблема співпраці між дошкільної та початковою ланок освіти завжди була актуальною і належить до числа найважливіших, тому управлінням освіти Ізюмської міської ради Харківської області було заплановано методичний колоквіум для вчителів 1-х класів ЗЗСО, гімназії та ЗДО міста на тему «Впровадження освітньої програми «Впевнений старт».

Радісне навчання, пріоритет партнерства, забезпечення максимальної активності дитини під час проживання кожного дня передшкільного року — головні принципи програми «Впевнений старт». Вихователь, який дотримується цих принципів, зможе забезпечити впевнений і успішний старт дошкільників до перспектив майбутнього життя.  Нова редакція програми спрямована на створення фундаменту успішності дитини в умовах Нової української школи.

12 грудня 2018 року на базі ІДНЗ № 4 відбувся методичний колоквіум, метою якого було: забезпечення взаємозв’язку між суміжними ланками освіти з питань реалізації принципів перспективності і наступності, зокрема дошкільною і початковою.

Учасників заходу ознайомлено: з концепцією, змістом і методикою роботи за програмно-методичним комплексом, алгоритмом  рганізації життєдіяльності дітей старшого дошкільного віку в умовах закладу дошкільної  освіти за освітньою програмою «Впевнений старт» та досвідом роботи педагогічного колективу закладу дошкільної освіти щодо шляхів впровадження освітньої програми «Впевнений старт»; із сучасним освітнім середовищем закладу дошкільної освіти; поповнено психолого-педагогічну обізнаність учителів початкових класів по роботі з дітьми 6-ти річного віку.

14 грудня 2018 року на базі ІДНЗ № 14 відбувся другий день методичного колоквіуму. В програмі дня заплановано виступ завідувача Середа О.М. з інформаційним меседжем «Упровадження освітньої програми «Впевнений старт». Учасники методичного заходу були запрошені до перегляду заняття за програмою «Впевнений старт» на тему «Я і МИ». Діти, переглядаючи відео мультики міркували, що ж важливіше «Я» чи «МИ», але обговоривши всі разом, зрозуміли, що «Я» і «МИ» - це взаємодія. Вихователь-методист ІДНЗ № 14 Слабоспицька О.М., ознайомила учасників методичного заходу з освітньою діяльністю дітей старшого дошкільного віку за програмою «Впевнений старт»» під час перегляду відеофільму. У своєму виступі вона висвітила основні аспекти реформування дошкільної освіти та пріоритети програми «Впевнений старт», а також ознайомила присутніх з інноваційним методом Тоні Бьюзена «Інтелект-карти» та провела майстер-клас «Використання інтелектуальних-карток в роботі з дітьми старшого дошкільного віку». Прослухавши теоретичні аспекти цього методу, вчителя ЗЗСО і методисти ЗДО прийняли активну участь у їх створенні. Вихователь-методист ІДНЗ № 13 Кириченко В.О., педагог-тренер провела майстер-клас «Сприймання і обговорення картин з старшими дошкільниками: вітчизняні і зарубіжні підходи». Учасники майстер-класу мали змогу не тільки згадати традиційний метод опис картини, а ще і познайомитися з новим інноваційним методом.

21 грудня 2018 року на базі ІДНЗ № 17 відбувся останній день проведення методичного колоквіуму для вчителів ЗЗСО, гімназії та ЗДО міста на тему «Впровадження освітньої програми «Впевнений старт».

Відкриття методичного колоквіуму розпочала завідувач ІДНЗ №17 Сирбу Л.О, презентувавши роботу закладу «Джерельце – острівець щасливого дитинства». Учасники методичного заходу мали змогу переглянути інтегроване заняття «Хочу і треба» за програмою «Впевнений старт», ознайомитись з освітньою інновацією «Музейна педагогіка», переглянули фрагмент заняття «Ніч в музеї», побувати на психолого-педагогічному тренінгу «Її величність Гра». По завершенні зустрічі учасники колоквіуму обмінялися своїми враженнями і зазначили , що дитячий садок і школа, як два скульптори, що працюють разом, повинні діяти узгоджено – в одному напрямі.

Педагоги - учасники триденного методичного колоквіуму отримали ґрунтовне роз’яснення щодо використання всіх складових програмно-методичного комплексу «Впевнений старт»: структурованість та сучасність інформації, доступність, можливість залучення до освітнього процесу батьків вихованців.

Під час заходу панувала творча, доброзичлива атмосфера, що сприяла активній, плідній співпраці педагогів.